KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13614038
nr 1361 4038
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Del av svit. Signerad, numrerad 9/50. Etsning + handkolorering, bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 23 november 2020
kl 18:39:21
23/11 08:38:48
500 kr
23/11 16:22:49
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund